Najlepšie potraviny na spaľovanie tukov

Vieme, že to znie príliš dobre na to, aby to bola pravda. Ale naozaj existuje zopár vecí, ktoré keď zjete, zrýchlia Váš metabolizmus, aktivujú hormóny, ktoré uvoľňujú tuk a zbavujú tela toxínov, ktoré Vám zabraňujú stratiť nechcené kilogramy. Upozorňujeme Vás, že na to, aby tieto potraviny správne fungovali, musia byť konzumované ako súčasť správnej stravy. Kŕmte Váš metabolizmus týmito potravinami a užite si ich úžitky:

Celozrnné výrobky

Vaše telo spaľuje dvakrát toľko tuku pri rozkladaní celozrnných potravín (hlavne tých, ktoré sú bohaté na vlákniny ako ovos a hnedá ryža), než pri spracovaných potravinách.

Chudé mäso

Proteín má vysoký termogénny úžitok: Počas trávenia spálite približne 30 % kalórií, ktoré jedlo obsahuje (takže kuracie prsia, ktoré obsahujú 300 kalórií, vyžadujú približne 90 kalórií na ich rozloženie).

Zelený čaj

Pitie štyroch šálok zeleného čaju denne pomohlo ľuďom zhodiť viac ako 3 kilogramy za 8 týždňov, uviedol American Journal of Clinical Nutrition. Zásluhou EGCG, zložkou v čaji, ktorá dočasne po vypití zrýchli Vás metabolizmus. Na zvýšenie príjmu tejto tekutiny skladujte v chladničke krčah ľadové čaju.

Šošovica

Jedna šálka predstavuje 35 % potrebnej denne dávky železa, a to sú dobré správy, keďže približne 20 % ľudí trpia nedostatkom železa. Pri nedostatku nejakej živiny sa Váš metabolizmus spomalí, pretože telo nedostáva to, čo potrebuje na správne fungovanie.

Čili papričky

Kapsaicín je zložka, vďaka ktorej majú čili papričky takú silu. Dokážu zahriať Vaše telo, čo spôsobí rozpustenie nadbytočných kalórií. Môžete ich dostať v surovej, varenej, sušenej alebo práškovej forme. Taktiež môžete pridať kajanské korenie alebo štipľavú omáčku do polievok, vajec alebo mäsa.