Grapefruit blokuje rozkladanie toxínov

Grapefruit je známy ako zdravá potravina, ktorá je vhodná na pravidelnú konzumáciu. Avšak ak uvažujete o detoxikácii alebo užívate lieky, tak je potrebné odstrániť ho z Vášho jedálnička, pretože v tomto prípade grapefruit zasahuje do práce Vašej pečene.

Pečeň zohráva dôležitú úlohu vo Vašom metabolizme, pretože vykonáva niekoľko veľmi dôležitých funkcií: uchováva glykogén (uložený cukor), produkuje plazmatické proteíny, odstraňuje cholesterol, spúšťa proces menenia aminokyselín alebo iných molekúl na glukózu po spotrebe uloženého cukru.

Ale jej hlavnou úlohou je detoxikácia, ktorá ochraňuje naše telo pred škodlivými účinkami mnohých toxínov, ktoré dnešný moderný životný štýl prináša. Preto ľudia zvyknú hovoriť, že pečeň je “zrkadlom” nášho zdravia.

Pečeň odvádza toxíny z jedla a nápojov, ktoré konzumujete, potom ich láme na menej škodlivé látky a neskôr si ich buď necháva alebo ich odstraňuje z tela. Preto so správnym výberom jedál môžete pomôcť pečeni udržať Vaše telo zdravé a medzičasom bude pečeň hladko vykonávať svoje funkcie.

Grapefruit sa neodporúča v prípade, že sa chystáte na detoxikáciu alebo ak užívate nejaké lieky. Hoci je to veľmi zdravá potravina a je vhodná  pre každodennú stravu, spomaľuje a blokuje pôsobenie enzýmu CYP314, ktorý je zodpovedný za rozklad toxínov a škodlivých látok. Úloha tohto enzýmu v tele je nesmierne dôležitá, pretože pomáha s vylučovaním toxínov z tela.