6 000 rokov starý recept na reguláciu tuku v krvi a zlepšenie imunity

Už ste počuli o pasteloch? Nielen, že sú zdravé, ale zároveň sú aj chutné. Tento recept má viac ako 6 000 rokov a bol objavený medzi receptami starých Grékov. Ľudia ich poznajú ako pastels, ale taktiež aj pod názvom grécke raňajky. Môžete ich dokonca nájsť aj v Homérovej Iliade, kde ich nazval Intrion. Je to veľmi chutný recept, ktorý nás taktiež zabezpečí aj mnohými zdravými úžitkami vďaka jeho lekárskym vlastnostiam. V Homérovej Iliade sa môže dočítať, že intrion (pastels) bol podávaný Grékom, aby mali viac energie a sily pred bitkou. Ženy v starovekom Egypte používali pastels na spustenie hormonálnych žliaz. Heradotos, ktorý je známy ako otec histórie, v jeho záznamoch nazval pastels liekom a zároveň pochúťkou.

Čo sú v skutočnosti pastels ?

Je to kombinácia dvoch extra zdravých prírodných látok – sezamových semienok a medu.

Účinky a uzdravujúce vlastnosti pastels:

Spojenie týchto 2 ingrediencií je považované za najsilnejšiu prírodnú kombináciu, ktorá nám poskytuje zinok, vlákninu, železo, magnézium, meď, kalcium a mnoho vitamín, hlavne vitamíny B skupiny, a taktiež ingrediencie potrebné pre celkové zdravie a správne fungovanie tela. Výskum potvrdil, že táto kombinácia týchto prírodných ingrediencii vytvára účinné monitorovane tuku v krvi, hlavne LDL a HDL cholesterol. Pastel je veľmi nápomocný pri náprave nepravidelného srdcového tlkotu, zvýšeného krvného tlaku a krvného obehu. Poskytne Vám kľúčovú energiu a silu pri ťažkej práci. Vzhľadom k tomuto výskumu, pravidelná konzumácia pastels rieši chronickú únavu, nervozity a depresiu. Táto kombinácia zanechá pozitívne výsledky na Vašom chronickom strese už po 3 týždňoch pravidelného užívania. V štúdiu zverejneného v  Clinical Journal of Nutrition boli zdravotné účinky medu a sezamu dokázané. Sú účinné pri riešení depresie, aterosklerózy, sklerózy multiplex a zvýšeného krvného tlaku. V pastels sa nachádza 182 zlúčenín, ktoré sú prospešné pre celkové zdravie, hlavne vysoký obsah antioxidantov, ktoré pomáhajú v zabránení vývinu rakoviny a iných vážnych chorôb bunkového druhu. Konzumovaním 1-2 pastels pred dôležitou udalosťou Vám pridá energiu a podporí celé telo.

Takto si môžete pripraviť vlastné pastels:

  • 300 gramov tahini (pasta vyrobená z čistého sezamu)
  • 300 gramov prírodného organického medu

Tahini môžete zakúpiť v obchode so zdravou stravou. Ak si chcete vyrobiť vlastné tahini, budete potrebovať surové ošúpané semiačka a olej. Zmiešate 2 polievkové lyžice oleju s polovicou šálky semiačok v závislosti od toho, aké tuhé cesto chcete. Odporúčaný olej pre tento recept je sezamový, slnečnicový alebo olivový. Semiačka na nízkej teplote mierne opražte. Dávajte pozor, aby ste ich nespálili, lebo budú mať horkú chuť. Počkajte, kým semiačka nevychladnú a rozmixujte ich v mixéri. Pridajte olivový olej a mixujte, kým nebudú mať vytúženú formu.

Príprava:
Zmiešajte med a tahini pastu vo veľkej miske. Obe sú v tekutej podobe a tak ich šľahajte, kým sa do seba nevpijú a nevytvoria hmotu, ktorú budete môcť formovať ako cesto. Pri šľahaní môžete pridať nasekané vlašské orechy, mandle, pistácie alebo lieskové orechy. Niektorí ľudia robia chybu, že orechy predtým opražia, pretože tým stratia pastels niektoré z ich užitočných vlastností a ani nebudú tak dobre chutiť. Z cesta môžete tvarovať guličky a obaliť ich v sezamových semiačkach. Nechajte ich na tácke v chladničke (aj v prípade, že ich chcete použiť len ako liek). Denne zjedzte 2-3 guličky. Buďte opatrní pri ich konzumácii, pretože majú vysokú energetickú hodnotu.

Ohodnoďte kvalitu