Zbohom nafúknutému bruchu! 5 tipov, ako sa ho účinne zbaviť!

Nafukovanie je niečo veľmi nepríjemné a nechcené. Čo robiť s bruchom, členkami, prstami a inými časťami tela, ktoré cez noc „narastú“? Tento problém je síce len dočasný, ale za to dosť nevyhovujúci.
Vyskúšajte týchto 5 fantastických tipov na účinné odstránenie nafukovania:

 1. Okamžite prerušte používanie soli

  V dnešnej dobe je soľ dôležitou súčasťou našej každodennej stravy. Ale ak konzumujete príliš veľa soli, Vaše telo začne zadržiavať vodu, čo vedie k nerovnováhe tekutín a elektrolytov, čo je rovnako nepríjemné ako nafukovanie. Nadmerná konzumácia nezdravých výrobkov, rýchleho občerstvenia, spracovaných potravín a mrazených jedál je predzvesťou, že pravdepodobne konzumujete viac sodíka, ako je potrebné. Dodatočné pridávanie soli do jedál je taktiež ďalším znakom toho, že pravdepodobne konzumujete príliš veľa sodíka. Uložené uhľohydráty zadržiavajú vody viac ako proteíny, a ak máte skutočne radi cereálie a cestovinu, mali by ste za uistiť, že miesto uhľohydrátov konzumujete viac proteínov.

 2. Pite veľa vody

  Voda uvoľňuje celulárnu (mimobunkovú) tekutinu, ktorá robí naše brucho plochým. Pokiaľ si telo pýta vodu, ste dehydrovaný. Mali by ste mať vždy na pamäti, že voda je potrebná na uskutočňovanie skoro všetkých procesov v našom tele. Pitie dostatočného množstva vody bezpochyby zníži nafukovanie. A teraz prichádza na rad otázka: Koľko vody by sme mali denne vypiť? Správne množstvo vody, ktoré by sme mali konzumovať, je polovica telesnej hmoty premenená na unce (1 unca = 3 ml)

 3. Prestaňte so žuvačkami

  Počas žuvania žuvačky prehĺtame viac vzduchu, čo vedieť k naplneniu brucha vzduchom, ako keď fúkate balón. Toto je dôvod, pre ktorý by sme sa žuvačiek mali vzdať, alebo aspoň tento zvyk obmedziť.

 4. Prestaňte konzumovať sódu

  Maličké bublinky zo sódy ostávajú v našom tráviacom trakte, kde tvoria plyn. Aby ste sa účinne vyhli nafukovaniu, mali by ste sa ihneď vyhýbať pitiu sódy. Toto platí aj pre diétne sódy.

 5. Vyhýbajte sa umelým sladidlám

  Výrobky, ktoré sú umelo sladené, plné náhradných sladidiel, alditolov (alkoholických curkov), a taktiež aj niektoré prirodzené produkty spôsobujú žalúdočné problémy, poruchy a nafukovanie. Vyhýbajte sa cukríkom, žuvačkám, proteínovým tyčinkám, diétnej sóde a iným podobným produktom.

Nečakajte a začnite sa riadiť týmito skvelými tipmi, ktoré Vám rozhodne pomôžu účinne sa zbaviť nafukovania.

Ohodnoďte kvalitu