Domáce sérum na tmavé kruhy a vačky pod očami

Jediné, čo na to potrebujete, sú tieto 2 ingrediencie, ktoré pravdepodobne už doma máte. Citróny sú bohaté na vitamín C a antioxidanty, a paradajky sú taktiež bohaté na vitamíny a antioxidanty.
Väčšinou sú tmavé kruhy a vačky pod očami spôsobené nahromadením tekutiny pod očami, únavou, prepracovaním, alergiou alebo nadmernou konzumáciou soli, čo spôsobuje, že telo zadržiava viac vody ako zvyčajne.
Prvý krok v odstránení tmavých kruhoch a vačkoch pod očami spočíva v pití veľkého množstva vody. Taktiež Vám odporúčame tento úžasný recept na domáce sérum, ktoré je vyrobené len z týchto 2 ingrediencií, ktoré sa už u Vás doma určite nachádzajú.
Poznámka: Pri nanášaní séra si dávajte pozor na to, aby sa Vám nedostalo do očí. Odporúčame Vám nanášať ho vatovými tampónmi, ale len v oblasti pod očami. Ak sa Vám predsa len sérum dostane do očí, poriadne ich umyte vodou.

Ingrediencie:
– ½ citróna
– 1 plátok zrelej červenej paradajky alebo cherry paradajky

Postup:
V miske zmiešajte šťavu s citróna a paradajky. Potom si poriadne vyčistite pleť. Sérum naneste pomocou vatového tampónu do oblasti pod očami.
Túto procedúru zopakujte ešte raz, aby ste sa uistili, že ste si naniesli dostatok séra.
Nechajte sérum 15 minút pôsobiť, potom si opláchnite tvár a naneste zvlhčovač.

Prečo je toto sérum také blahodarné?
Citróny sú bohaté na vitamín C a antioxidanty, ktoré dokážu rozjasniť pokožku. Paradajky sú zase bohaté na antioxidanty a vitamíny B1, B2, B3, A a K. Toto sérum je veľmi účinné, a pomôže Vám zbaviť sa tmavých kruhov a vačkov pod očami. Taktiež osviežuje a vyhladzuje pokožku.