Zbavte sa bradavíc a kožných príveskov pomocou jednej spoločnej ingrediencie za 5 dní

Každý, kto má kožné prívesky vie, že sú neužitočné. Väčšinou sú to nezhubné malé kúsky kože, ktoré sa vytvárajú na miestach, kde dochádza k častému kontaktu kože o kožu ako očné viečka, pazuchy, prsia, krk, hruď a slabiny. Ale dokážete sa kožných príveskov zbaviť aj doma?
Načo sa zaoberať týmto nepotrebným kúskom kože? Iste, kožné prívesky nemusia byť škodlivé, ale veľa ľudí, ktorí ich majú, ich považujú za odporné a nepríjemné, Existuje viacero spôsobov, ako sa dá kožných príveskov zbaviť bez toho, aby ste skončili na lekárskom kresle pod nožom.
Najbezpečnejší spôsob ako sa zbaviť kožných príveskov je použiť jablčný ocot, ale je tam háčik: môžete z neho páchnuť ako ocot. Výmenou za pár dňový zápach octu je zbavenie sa kožných príveskov, ktoré by ináč s Vami boli po celý život. Myslím, že je to výhodná výmena.
Tak použite túto bežnú prísadu, ktorá by sa už vo Vašej kuchyni mala nachádzať.

Jablčný ocot

To je ten trik. Jablčný ocot je tajná prísada, ktorá Vás dokáže zbaviť nechcených kožných príveskov už za 5 dní.

  1. Vyčistite pokožku okolo kožného prívesku použitím vlažnej vody a jemného mydla.
  2. Poriadne osušte.
  3. Jemne rozryte kožný prívesok špáradlom. Vďaka tomuto bude viac pórovitý. Nenechajte krvácať.
  4. Namočte malý kúsok vatového tampóny do jablčného octu. Vyžmýkajte prebytočný ocot.
  5. Priložte namočený vatový tampón na kožný prívesok a pridržte ho pomocou obväzu.
  6. Nechajte pôsobiť cez noc.
  7. Nasledujúce ráno odstráňte obväz a poriadne danú oblasť umyte vodou.
  8. Opakujte 5 dní, alebo dokým kožný prívesok nestmavne, nevyschne a neodpadne.

Taktiež môžete aplikovať 2 až 3 kvapky jablčného octu na leukoplast a prikryť ním kožný prívesok. Uistite sa, že máte dostatočné množstvo jablčného octu, ktorý jemne „vypáli“ kožný prívesok. Pri prvom nanesení jablčného octu môžete pocítiť mierny pálčivý pocit (je to normálne).
Kyselina v octe je mierna a odstráni Váš kožný prívesok bez zjazvenia alebo popálenia. Jablčný ocot dokonca postačí aj na odstránenie bradavíc, i keď to môže trvať o pár dní dlhšie. Ak utrpíte zápalom alebo podráždením, prekonzultujte to s Vašim doktorom.
Ak na Vás jablčný ocot neúčinkuje alebo neznesiete jeho zápach, existuje aj iný trik. Bezpečnou alternatívou jablčného octu je čajovníkový olej.

Čajovníkový olej

Čajovníkový olej je slabšou náhradou na odstránenie kožných príveskov. Trvá mu to dlhšie ako jablčnému octu (približne o 2 až 4 týždne), ale nemá rovnaký zápach. Vlastne čajovníkový olej celkom pekne vonia. Proces nanesenia je rovnaký.
Takže teraz na odstránenie nechcených kožných príveskov (a dokonca aj bradavíc) vyskúšajte jablčný ocot, ktorý si s nimi poradí za menej ako mesiac. Len nezabudnite vždy postihnutú oblasť poriadne umyť.