Prírodná medicína na bradavice, kožné prívesky, vyrážky, škvrny a materské znamienka

Kožné prívesky, bradavice, materské znamienka a tmavé škvrny patria medzi kožné problémy, ktoré nás ovplyvňujú každý deň. Zmena vo farbe alebo štruktúre môže vyplývať z infekcie, zápalu alebo alergickej reakcie kdekoľvek na našom tele. Väčšina kožných problémov môže byť ľahko liečená, a tak Vám ukážeme, ako ich vyliečiť.

Liečivá na odstránenie kožných príveskov

V skutočnosti sú kožné prívesky hrče vo veľkosti hrášku až ryže a môžu sa objaviť kdekoľvek na tele. Najčastejšie sa objavujú na miestach, kde sa koža trie o oblečenie alebo kde sa koža prehýba, ako napríklad na stehnách, krku, pod prsiami a v oblasti slabín.
Ľudia trpiaci nadváhou alebo cukrovou zvyknú mať prehnutú alebo natiahnutú kožu. Ak máte v rodine člena s týmito kožným problémami, pravdepodobne ich budete mať aj vy. Kožné prívesky sa začnú tvoriť, keď sa lymfatický systém preplní.

 1. Jablčný ocot

  Ak si budete niekoľkokrát denne nanášať jablčný ocot pomocou vatového tampónu na kožné prívesky, do dvoch až štyroch týždňov by ste sa ich mali zbaviť.

 2. Sóda bikarbóna a ricínový olej

  Použite ricínový olej a sódu bikarbónu na vytvorenie pasty. Naneste pastu na postihnuté miesto. Opakujte túto procedúru, kým sa Vaša pokožka nebude hladká.

 3. Čajovníkový olej

  Navlhčite vatový tampón vodou a nakvapkajte naň pár kvapiek čajovníkového oleja. Naneste na postihnuté miesto, a následne ho zakryte obväzom. Kožné prívesky stmavnú a za 10 dní zmiznú.

Prirodzený spôsob zbavenia sa materských znamienok

Väčšina ľudí považuje materské znamienka za nepríjemné, ale v skutočnosti neovplyvňujú naše zdravie a sú neškodné. Materské znamienka sú čierne alebo hnedé škvrny na našej pokožke, ktoré sú spôsobené prítomnosťou melatínu v tele. Môžu byť rovné alebo vystúpené, hladké alebo drsné a môžu ale nemusia z nich trčať chlpy.
Ich vzhľad môže ovplyvniť výkyv hormónov, genetické vyhliadky alebo slnečné žiarenie. Väčšina z nich zbledne alebo zmizne, ale niektoré z nich ostanú. Ukážeme Vám podomácky vyrobené prírodné liečivá, ktoré Vám pomôžu odstrániť nepekné materské znamienka.

 1. Cesnak

  Cesnak patrí medzi najúčinnejšie liečivá na materské znamienka, pretože obsahuje enzýmy, ktoré dokážu rozdeliť zhluk pigmentu.
  Nakrájajte trochu čerstvého cesnaku a naneste ho na postihnuté miesto (na materské znamienko).
  Bude dobré, ak ho zaistíte obväzom a necháte na materskom znamienku počas celej noci (alebo aspoň zopár hodín).
  Opakujte túto metódu každý deň, až kým materské znamienko nezmizne (približne 5 dní).
  Nezabudnite materské znamienko pred touto metódu dezinfikovať jablčným octom alebo dezinfekciou.

 2. Jablčný ocot

  Jablčný ocot obsahuje kyselinu, ktorá je veľmi účinným odstraňovačom materských znamienok.
  Nalejte trošku jablčného octu na vatový tampón a priložte ho na materské znamienko.
  Prikryte ho na noc obväzom alebo leukoplastom.
  Opakujte túto metódu 10 dní.

 3. Ricínový olej

  Tento olej ruší a odstraňuje nezvyčajné nádory. Toto z neho robí perfektný prostriedok na odstránenie kožných príveskov a materských znamienok.
  Zmiešajte trošku sódy bikarbóny s pár kvapkami ricínového oleja.
  Pastu naneste na postihnuté miesto.
  Nechajte na koži kým nevyschne.
  Opakujte túto metódu dvakrát denne po celý mesiac.

Prírodné liečivá na odstránenie bradavíc

Existuje viac ako 100 typov bradavíc. Niektoré z nich sú neškodné, ale niektoré dokážu spôsobiť vážne problémy. Bradavice vznikajú vírusmi, ktoré sa môžu rozšíriť po celom tele. Ak Vám normálna liečba nezabrala, mali by ste vyskúšať niektoré z týchto prírodných liečiv. .
Tieto liečivá neboli vymyslené cez noc, ale majú potvrdenú históriu. Jedna tretina bradavíc zotrvala približne 2 roky po ich objavení a zvyšné z nich zmizli sami za 6 až 8 mesiacov.

 1. Jablčný ocot

  Jablčný ocot je bohatý na protizápalové vlastnosti, ktoré odstraňujú baktérie a vírusy, ktoré spôsobujú vznik bradavíc, a tak sa stáva najúčinnejším liečivom na liečbu bradavíc. Umyte zasiahnuté miesto pred a po užití. Naneste trochu jablčného muštu na vatový tampón a priložte na bradavicu. Zaistite ho tam leukoplastom alebo páskou. Nechajte ju zakrytú aspoň jeden deň. Bolo by najvhodnejšie, keby ste túto procedúru spravili večer a pásku odstránili až ráno. Táto metóda odstráni bradavice za pár týždňov.

 2. Cesnak

  Cesnak je taktiež skvelým liečivom na bradavice. Vytlačte trochu šťavy z cesnaku, naneste na postihnuté miesto a zakryte obväzom. Robte to dvakrát denne, až kým bradavica nezmizne.

 3. Banán

  Liečba banánmi bola osvedčená ako veľmi efektívny spôsob odstránenia bradavíc. Iba naneste vnútro banána na bradavicu tým, že ho budete o ňu trieť. Opakujte niekoľkokrát denne. Výsledky budú lepšie, ak zatlačíte vnútornú časť šupky na postihnuté miesto a na noc ju tam prilepíte páskou. Ráno šupku odstráňte a umyte miesto, kde bola prilepená. Túto procedúru robte dovtedy, dokým bradavice nezačnú mäknúť. Toto sa stane približne po týždni, ale bradavica bude úplne odstránená až za pár týždňov.

Domáca liečba tmavých škvŕn

Vaša pokožka nemusí podstúpiť chemický píling alebo laserové ošetrenie, aby ste sa zbavili alebo skryli tmavé škvrny na Vašej tvári. Existuje niekoľko prírodných kúr na akné, tmavé škvrny a jazvičky po uštipnutí hmyzom na Vašej tvári.
Tmavé škvrny sa nachádzajú na nechránených miestach ako je hruď, plecia, chrbát, tvár a ruky. Starnutie, genetika a ožarovanie sú hlavnými dôvodmi vzniku tmavých škvŕn. Ďalšie faktory môžu byť napríklad tehotenstvo, slabo fungujúca pečeň alebo nedostatok vitamínov.
Nechceme mať na pokožke škvrny z akné, detských kiahní, slnka alebo starnutia. Existuje niekoľko prírodných spôsobov, ako sa ich zbaviť.

 1. Citróny

  Čerstvá šťava z citróna je skvelým prostriedkom proti tmavým škvrnám. Jediné, čo potrebujete, je čerstvo vyšťavený citrón. Jeho šťavu naneste na postihnuté miesta vatovým tampónom dvakrát denne.

 2. Aloe Vera

  Aloe vera môže byť použitá na odstránenie tmavých škvŕn spôsobených slnkom, a taktiež dokáže regenerovať pokožku.
  Trite kúsok aloe vera na škvrny, nechajte pol hodinu pôsobiť a potom opláchnite studenou vodou. Túto metódu zopakujte dvakrát denne. Po mesiaci by sa mali dostaviť výsledky.
  Pokiaľ neviete nájsť aloe vera gél, môžete použiť aloe vera šťavu.

Holenie na získanie lepšej pokožky

Holením odstránite vrchnú vrstvu mŕtvej pokožky. Taktiež zmenšíte vrásky a odstránite chĺpky z tváre. Je to skvelý spôsob odlupovania.

Ohodnoďte kvalitu