10 signálov Vášho tela, ktoré naznačujú, že nie ste zdravý

Ľudské telo je veľký stroj, ktorý má vlastné spôsoby, ktorými dokáže ukázať a vyjadriť, že sa s Vašim zdravým deje niečo zlé. Keď Vaše telo vysiela signály, mali by ste ich brať vážne a prekonzultovať ich s Vašim doktorom.

  1. Studené chodidlá: Vaše chodidlá dokážu o Vašom zdravotnom stave veľa vypovedať. Porucha nervového systému je taktiež spojená so studeným vnemom v oblastí chodidiel.
  2. Červené ruky: Červené ruky často naznačujú problémy s pečeňou. Sú spôsobené dermatitídou alebo ekzémom. Taktiež môžu byť spôsobené alergiou na určité potraviny, nápoje alebo lieky.
  3. Opuchnutý krk: V prípade opuchu by ste mali čo najskôr navštíviť svojho doktora. Problémy so štítnou žľazou sú viditeľné na prednej strane krku a často sa vyskytujú u žien vo veku 20 až 50 rokov.
  4. Biely zákal oka: Pokiaľ nie je očné bielko biele, máte problém. Zmenená farba očných bielkov môže byť spôsobená nedostatkom spánku alebo prechladnutím. Bielkom môže byť taktiež naznačená žltačka alebo pečeň. Začervenanie zase môže naznačiť vírusové ochorenie alebo vysoký tlak.
  5. Šediny pred štyridsiatkou: Šedivé vlasy sú často považované za znak múdrosti a dospelosti. Tento jav je prirodzeným v prípade, že už máte po štyridsiatke. Avšak značné množstvo šedín už vo veku tridsiatky je obvykle znakom cukrovky.
  6. Červená tvár: Náhle zmeny v tvári sú u žien vo veku od 30 do 55 rokov bežné. Sú následkom hormonálnych zmien a korenistých jedál. Prekrvená pleť môže byť znakom chronických chorôb pokožky (ružovka), ktorá sa vyskytuje u žien.
  7. Zmena v nechtoch: Nechty dokážu poskytnúť dôležité informácie celkového zdravia nášho tela. Nechty majú dobrú povesť pri naznačovaní choroby. Každú anomáliu v štruktúre a vzhľade Vašich nechtov by ste mali prekonzultovať s Vašim doktorom.
  8. Strata obočia: Je prirodzeným procesom, že časom začnete pomaly strácať obočie. Avšak náhla strata obočia môže byť následkom poruchy štítnej žľazy.
  9. Popraskané pery: Popraskané pery sú následkom zmien teploty. Pravidelne popraskané pery však naznačujú nedostatok vitamínu B a zinku. Je to aj znakom plesňového ochorenia.
  10. Jazva: Niektoré jazvy môžu byť veľmi nebezpečne a mali by sme ich brať vážne. Hlavne tie, ktoré boli spôsobené nadmerným slnením.